ارزش گذاری کسب و کار در شرکت‌های کوچک پیش از فروش

در بحث‌های گذشته، در مورد تفاوت میان استراتژی‌ها و مدل‌های مختلف ارزش گذاری صحبت کردیم. وقتی مسئله ارزش گذاری شرکت مطرح می‌شود، برخی از مدل‌ها به گذشته نگاه کرده و برخی دیگر آینده شرکت را مد نظر می‌گیرند. به همین دلیل است که برخی مدل‌های ارزش گذاری، کسب و کار شما را ارزشمند و در وضعیت خوب و برخی دیگر متوسط تشخیص می‌دهند. حتی ممکن است اختلاف میان تشخیص مدل‌های مختلف ارزش گذاری بسیار فاحش باشد و یک مدل وضعیت شرکت را عالی و مدل دیگر آن را نابسامان ارزیابی کند. به همین دلیل است زمانی که در حال مذاکره برای فروش شرکت هستید با وجود اهمیتی که نتایج حاصل از ارزش گذاری دارند، نباید بیش از حد به آن بها دهید یا به فکر نمایش اغراق آمیز آن باشید. اگر علاقمند به موضوع ارزش گذاری و روش‌های ارزش گذاری هستید، مقاله ” مفاهیم و روش‌های ارزش گذاری استارتاپ و کسب و کارهای نوپا را مطالعه کنید ” .

در ارزش گذاری شرکت خودتان را با دیگران مقایسه کنید

اکثر اوقات مشکل اغراق در تخمین و پیش‌بینی آمار و ارقام در ارتباط با استفاده از معیارهای نسبی برای ارزش گذاری، مطرح می‌شود. تشخیص مدل ارزش گذاری در مورد شرکت شما ممکن است هر سال متفاوت باشد. در این مدل، ابتدا با مقایسه شرکت‌های فعال در یک زمینه، حد متوسط مشخص شده و سپس وضعیت شرکت با توجه به آن تعیین می‌شود. به این ترتیب ارزش شرکت نسبی خواهد بود. یعنی اگر شرکت به هر دلیلی امسال وضعیت نه چندان خوبی را تجربه کرده است، ارزش گذاری نسبی وضعیت وخیم شرکت را نشان خواهد داشت، که درست نیست. به این ترتیب اگر نسبت هزینه به درآمد یا درآمد قبل از سود و مالیات را بدون تعدیل استفاده کنید، بی شک نرخ بالاتری به دست خواهید آورد و این مدل ارزش بالاتر شرکت را نشان خواهد داد.
زمانی که شرکت سوددهی بالایی ندارد، تمایل به بهتر نشان دادن آمار و ارقام طبیعی است. همه خریداران طبیعتاً به شرکت‌هایی علاقه نشان می‌دهند که وضعیت با ثبات‌تری داشته باشند. این استراتژی به ارزش بالاتر و فروش بهترکمک می‌کند و در نهایت به سود فروشنده است. ولی آیا این کار عواقبی ندارد؟

ارزش گذاری استارتاپ

عواقب تلاش برای نمایش آمار بهتر در ارزش گذاری

اولین مشکل:

اولین مشکلی که تغییر آمار و ارقام ایجاد می‌کند، تبعات قانونی این اقدام است. اگر داده‌ها و ارقام سال‌های قبل به واسطه گزارش‌های غلط درآمدزایی یا مخارج، اشتباه باشند، ارزش گذاری شرکت از مقدار واقعی خود فاصله خواهد گرفت. علاوه بر اینکه این کار از نظر قانون، تخلف محسوب می شود، چنین اقدامی به سادگی باعث از بین رفتن اعتماد و اعتبار شرکت خواهد شد.

مشکل دوم:

از این‌ها گذشته، هر اشتباهی در حساب و کتاب‌های مالی در نهایت مشخص خواهد شد چرا که اعداد گزارش شده باید با هم و با آن چه در واقعیت اتفاق می‌افتد همخوانی داشته باشند. درآمد و مخارج باید با جریان نقدی در دراز مدت برابر باشند که در صورت تغییر ارقام و داده‌ها، این قانون نقض خواهد شد. اختلاف میان این دو داده می‌تواند به دلیل تعدیل سازی صورت گرفته برای متعادل کردن درآمد یا تجمع تدریجی تمام مخارجی که انجام گرفته ولی به ثبت نرسیده است، باشد. به هر حال این داده‌ها در یک نقطه باید به هم رسیده و در حساب شرکت تعادل ایجاد شود. یعنی بزرگ نمایی در درآمد فعلی اجباراً منجر به کاهش درآمد محاسبه شده در آینده خواهد شد.
از همه مهم‌تر اینکه قرارداد‌های تملیک و خرید شرکت شامل بندهای مختلفی است که عملکرد شرکت در آینده را مد نظر قرار می‌دهند. معمولاً یکی از این بندها پرداختهای اضافی در قبال عملکرد آینده شرکت را مشخص می کند. اگر اعداد به نمایش گذاشته شده بیش از حد دچار انحراف شده باشند، به این معنی خواهد بود که شرکت به خریدار قولی داده که نمی تواند به آن متعهد بماند. نتیجه آن است که این قرار داد به شدت برای فروشنده گران تمام خواهد شد.

مشکل سوم:

سومین دلیل برای اجتناب از تغییر داده ها و اغراق در آمارها به اثرات کوتاه مدت آن مربوط می شود. واقعیت آن است که این کار معمولاً در کوتاه مدت تفاوت خاصی ایجاد نمی کند. اگر خریدار کمی وقت گذاشته، جست و جو کند و سوابق شرکت را بررسی کند، به جمع بندی کلی خواهد رسید و بهبود کوتاه مدت آمار و ارقام احتمالاً تغییر زیادی در ارزش گذاری ایجاد نخواهد کرد. بنابراین هم برای خریدار و هم فروشنده بهتر است که اعداد واقعی و دقیق از ارزش گذاری در اختیارشان قرار گیرد.

حقیقت ارزش گذاری

گفته می شود که ارزش گذاری یک شرکت باید بیشتر از دارایی‌های واقعی آن باشد. جلوه و ظاهر یک شرکت برای یک خریدار، یعنی دانش کارکنان، مشتری‌ها و فرآیند کسب و کار ، هم یک دارایی محسوب می‌شود. هر چند این دارایی به سختی قابلیت تبدیل به پول را داشته و غیر قابل لمس است، ولی حفظ آن تلاش و مراقبت روزانه را می‌مطلبد.
بدون ارزش‌گذاری درست ممکن است قیمت را بیش از حد بالا تعیین کنید و خریداران احتمالی را از دست بدهید یا آن که قیمت را کمتر از مقدار واقعی تعیین کرده و پولی که می‌توانستید به دست آورید را از دست دهید. هیچ کدام از این حالت‌ها مطلوب نیست.
در ارزش گذاری همچنین اعتبار شرکت هم محاسبه می‌شود. به این ترتیب خریداران می‌توانند چگونگی رسیدن به قیمت درخواستی را متوجه شوند. ارزش گذاری مطابق تحقیق و بررسی وضعیت شرکت، انتظارات صاحب شرکت از آینده شرکت و همچنین پیش بینی عملکرد آن در کوتاه مدت و بلند مدت انجام می‌گیرد. به همین دلیل است که گروه رتیبا بر توسعه واقعی کسب و کار به جای تغییر آمار و ارقام یا ایجاد پوشش برای رسیدن به ارزش گذاری دقیق و صحیح، تا این حد تاکید دارد. وقتی پوششی که برای ارزش گذاری شرکت ایجاد شده کنار برود و وضعیت واقعی شرکت مشخص شود، چیزی جز وارد شدن شوکی عظیم به شرکت انتظار نمی‌رود.
اگر در داده‌های ارزش گذاری شما وضعیتی را نشان می‌دهد که مورد پسند شما نیست، بهترین کار مشورت گرفتن از متخصصین با تجربه در این زمینه است. گروه متخصصین رتیبا امکان استفاده از مشاوره آنلاین را فراهم ساخته است. رتیبا به شما کمک می‌کند شاخص های کلیدی کسب و کارتان را مشخص کرده و برای اصلاح و بهبود ارزش شرکت قدم بردارید. در صورت تمایل به ارزش گذاری کسب و کار خود فرم درخواست ارزش گذاری را تکمیل کنید. کارشناسان رتیبا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

منبع:

https://bisvalue.com/business-valuations-in-small-companies-prior-to-a-sale/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. AffiliateLabz می گوید

    مطلب بسیار جامع و کاملی بود. ممنون بابت به اشتراک گذاری این مطالب کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.