تعیین ارزش گذاری کسب و کار چه لزوم و کارکردی دارد؟

دلایلی مختلفی برای ارزش‌ گذاری یک کسب و کار و شرکت وجود دارد که شاید مهم‌ترین آن‌ها اطلاع یافتن از واقعیت وضعیت مالی شرکت باشد. هر کارآفرین باید بتواند به دیدی واقع‌گرایانه از شرکت خود برسد. حتی اگر شرکتش جوان و نوپا بوده و هنوز به درآمدزایی نرسیده باشد. این مسئله خصوصاً با در نظر گرفتن عدم قطعیت بالای ذاتی آن، ضروری به نظر می‌رسد. البته یافتن حقیقت در مورد ارزش یک شرکت، کارکرد داخلی (برای مطلع ساختن مؤسسان و کارمندان) و کارکرد خارجی (برای در جریان قرار دادن سرمایه‌گذاران و سهام داران) خواهد داشت.

رسیدن به دید بهتر در داخل شرکت با کمک ارزش گذاری

در شرکت‌های بزرگ، هدایت مجموعه به مدیران حرفه‌ای و با تجربه سپرده می‌شود. این مدیران تلاش می‌کنند شرکت را به نحوی که به نفع صاحبان و سرمایه‌گذاران آن شرکت باشد، اداره کرده تا به هدف اصلی که افزایش ارزش سهام است، دست یابند. در شرکت‌های کوچک‌تر هم همین اصل صادق است. یعنی هدف کلی افزایش سود و ارزش سهام شرکت است. تفاوت اصلی میان این دو مربوط به سهام داران شرکت می‌شود. در بیشتر شرکت‌های کوچک، مدیران در واقع همان کارآفرینان مجموعه هستند و معمولا بخشی از سهام شرکت را خود در اختیار دارند. به همین دلیل، در حقیقت در شرکت‌های کوچک، کارآفرین در تلاش است تا سرمایه و ارزش سهام خود را افزایش دهد. هدفی که دستیابی به آن بدون داشتن داده‌های مختلف (از جمله ارزش کنونی سهام) امکان ناپذیر است.

ارزش گذاری موجب تصمیم گیری با آگاهی بیشتر

مهم‌ترین انگیزه برای محاسبه ارزش شرکت، به دست آوردن اطلاعات از وضعیت کنونی و تصمیم گیری بهتر برای آینده و تعیین سرنوشت شرکت است. ارزش‌گذاری به شما کمک می‌کند دست به تصمیم‌گیری های آگاهانه‌تر زده و عدم قطعت در مورد نتایج آن را به حداقل برسانید. همچنین با کمک ارزش‌گذاری می‌توانید گزینه‌های پیش رو در مورد کسب و کارتان را بررسی کنید. مثلاً اینکه آیا فروش شرکت به صرفه خواهد بود یا خیر؟  اینکه آیا کناره‌گیری از سمت مدیریت و سپردن رهبری کسب و کار به دستان یک مدیر حرفه ای استراتژی مناسبی برای رسیدن به اهداف محسوب می شود یا خیر؟

این ها سؤالات اساسی هستند که هر کارآفرین باید بتواند به آن‌ها پاسخ دهد و قطعاً پاسخ به این سؤالات با در دست داشتن اطلاعات بیشتر از وضعیت شرکت، ساده‌تر خواهد شد.

ارزش گذاری استارتاپ

هدف‌گذاری برای کارمندان

شاید هدف‌گذاری برای شرکت‌های کوچک و تازه تأسیس کمی بلند پروازانه به نظر برسد، ولی حتی یک کسب و کار نوپا هم به تعیین هدف نیاز دارد. برای آن که کارکنان در قالب یک تیم هماهنگ عمل کرده و همسو با اهداف کارآفرین کار کنند، هدف‌های شرکت باید به وضوح مشخص شده و به همه اطلاع رسانی شود. از همه مهم‌تر اینکه لازم است معیاری برای اندازه‌گیری پیشرفت در جهت رسیدن به هدف، مشخص و مرتبا ارزیابی شود. مثلاً اگر هدف اصلی شما بالا بردن ارزش شرکت است، باید ارزش گذاری شرکت را به عنوان یک معیار در نظر بگیرید و البته پیش از هر کاری از ارزش کنونی آن مطلع شوید. مشخص کردن وضعیت مالی شرکت در قالب یک گزارش ارزش‌گذاری، نه تنها ارزش شرکت را مشخص می‌کند، بلکه عوامل اثر‌گذار بر این ارزش را هم آشکار می‌سازد. به این ترتیب مؤثرترین و مهم‌ترین اقداماتی که برای رسیدن به بهترین نتایج و رشد شرکت در کوتاه‌ترین زمان نیاز است، مشخص می‌شود.
با استفاده از ارزش‌گذاری می توان به خوبی کیفیت عملکرد هر بخش یا واحد را مشخص کرده تا تصمیم گیری درست، هدایت، اصلاح و ارزیابی نتایج ممکن شود.

کارکرد ارزش گذاری برای افراد خارج از شرکت

تمام افرادی که به نوعی با کار شرکت مرتبط هستند ولی در خود شرکت کار نمی‌کنند، مثل سرمایه‌گذاران، سهام داران و …، باید به طور پیوسته از وضعیت شرکت با خبر باشند. آن چه برای این افراد بالاترین درجه اهمیت را دارد، ارزش سهام و بازگشت سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته اند.
قطعاً اطلاع رسانی پیوسته و آمار واضح از عملکرد شرکت به این افراد کمک می‌کند دید بهتری نسبت به فعالیت‌های شرکت داشته و در صورت ضرر دهی یا بروز مشکلات دیگر، با آمادگی قبلی با آن مواجه شوند. تنها در این صورت است که می توان امید داشت در شرایط مختلف، بهترین تصمیمات به دور از هیجان زدگی و شتاب زدگی، گرفته شود.
اهمیت در جریان گذاشتن سهام داران زمانی بهتر مشخص می‌شود که بدانیم سهام داران اساساً سرمایه گذارانی شناور هستند. به این معنی که آن‌ها ممکن است بر اساس نیازهای خود تصمیم بگیرند سهام خود را جهت استفاده شخصی، سرمایه‌گذاری در یک شرکت و کسب و کار دیگر و … بفروشند. به همین دلیل مطلع کردن سهام داران از وضعیت لحظه به لحظه شرکت اهمیت بالایی دارد چرا که به آن ها امکان می‌دهد در مورد سرمایه‌گذاری خود در شرکت شما بهتر تصمیم بگیرند. این اولین اصل در ایجاد اعتماد بین شرکت و سهام داران بوده و نشان دهنده صداقت مجموعه است.

مطلع سازی شرکت‌های سرمایه گذاری و بانک‌ها

علاوه بر سهام داران و کارمندان، بانک‌ها و شرکت‌های مالی و سرمایه گذاری هم باید از وضعیت شرکت و ارزش‌گذاری آن مطلع باشند. به خصوص بانک‌ها که به عنوان منابع اصلی تأمین سرمایه (به روش سنتی) محسوب می‌شوند، معمولاً درخواست دسترسی به داده‌های ارزش گذاری شرکت را دارند. بنابراین ارزش‌گذاری شرکت علاوه بر آن که یکی از روش‌های سنجش سلامت مالی شرکت است، از ملزومات همکاری با شرکت‌های سرمایه گذاری و بانک ها هم محسوب می شود.
به این طریق شما به عنوان کارآفرین مشخص می کند که بانک با فروش سهمش از شرکت شما چه مقدار از سرمایه اولیه اش پس خواهد گرفت. به همین دلیل است که ارزش‌گذاری جهت حداقل سازی خطر سرمایه گذاری توسط شرکت های سرمایه‌گذاری به کار گرفته می‌شود. این کار طبیعتاً کاهش انگیزه برای سرمایه‌گذاری در شرکت هایی با نرخ بازگشت سرمایه پایین و ریسک بالا را به دنبال خواهد داشت.

نتیجه‌گیری

کارکردهای ارزش‌گذاری یک شرکت تنها به این موارد خلاصه نمی شود. واقعیت آن است که یک شرکت حتی در مراحل اولیه خود هم به داده‌های ارزش‌گذاری نیاز دارد تا بتواند تصمیمات درست برای آینده بگیرد. ارزش‌گذاری پیچیدگی‌های زیادی می‌تواند داشته باشد. با توجه به عدم قطعیت ذاتی موجود در کسب و کارهای نوپا، مدل‌های مختلف و متنوعی برای تعیین آن ایجاد شده است. هر کدام از این سیستم‌های ارزش‌گذاری مزایا و معایبی دارند که فقط با بررسی دقیق وضعیت شرکت و اهداف نهایی آن توسط یک تیم متخصص انتخاب بهترین سیستم ممکن خواهد شد. کارشناسان رتیبا با توجه به تجربه زیادی که در این زمینه دارند، به خوبی می توانند ارزش کسب و کار را تعیین کرده و اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنند تا در نهایت تصمیم گیری صحیح و انتخاب استراتژی مناسب ممکن شود. اگر برای کسب و کار خود نیاز به مشاوره در زمینه ارزشگذاری دارید، فرم درخواست ارزش گذاری را تکمیل نمایید، کارشناسان رتیبا در کوتاه‌ترین زمان، با شما تماس خواهند گرفت. اگر هم تمایل دارید که با انواع روش‌های ارزش گذاری بیشتر آشنا شوید، مطالعه مقاله ” مفاهیم و روش‌های ارزش گذاری استارتاپ و کسب و کارهای نوپا ” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

منبع
https://www.equidam.com/how-much-is-my-business-worth/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.