بدون دیدگاه

واگذاری سهام در استارتاپ ها – نکاتی طلایی برای واگذاری سودمند

واگذاری سهام در استارتاپ ها

استارتاپ‌ها موجودیت‌هایی هستند که ارزش آن‌ها با ارزش کالاهای فیزیک متفاوت است. قیمت و ارزش استارتاپ‌ها با سهام‌ مشخص می‌شود که خود، یک نوع ارزش است. استارتاپ‌ها در دوران حیات خود بارها دچار تغییرات در مالکیت این سهام‌ها می‌شوند. به همین دلیل آشنایی صاحبان کسب و کار با واگذاری سهام در استارتاپ ها امری ضروری است. ما در این مطلب از مجموعه مقالات رتیبا قصد داریم در ابتدا اطلاعاتی در مورد سهام و مالکیت برای شما ارائه کنیم و سپس به نکاتی کلیدی اشاره کنیم که شما باید در زمان واگذاری سهام به آن‌ها توجه کنید. اشتباه در واگذاری سهام، یکی از خطرناک‌ترین اشتباهاتی است که صاحبان کسب و کار می‌توانند انجام بدهند. به همین دلیل داشتن آگاهی در این زمینه بسیار مهم است.

مالکیت و سهام

توافق بر سر سهام یکی از اصلی‌ترین و چالش‌برانگیزترین اتفاقاتی است که بنیانگذاران با آن‌ مواجه می‌شوند. اشتباه در واگذاری سهام در استارتاپ ها باعث می‌شود که بسیاری از استارتاپ‌ها دچار درگیری‌های مدیریتی شوند و حتی کار آ‌ن‌ها با اختلال مواجه شود. سهام استارتاپ به طور معمول از 100 سهم تشکیل می‌شود که طبق توافقات اولیه بین طرفین مختلف تقسیم می‌شود. این 100 سهم مالکیت بر اموال فیزیکی و معنوی، حق استخدام افراد مختلف و حق تصمیم‌گیری در مورد هر چیزی که مربوط به استارتاپ است را به دارنده آن می‌دهد.

این سهام در دوره‌های مختلفی بین افراد مختلف تقسیم می‌شود. جذب سرمایه یکی از اصلی‌ترین دلایل واگذاری سهام در استارتاپ ها است. استارتاپ‌هایی که پول و منابع مالی کافی ندارند، با اعطای بخشی از سهام خود، اقدام به گرفتن پول و سرمایه می‌کنند.

از آن جایی که سهام، با ارزش‌ترین موجودیت یک استارتاپ است، پیش از واگذاری سهام باید نکات بسیاری را رعایت کرد تا از ایجاد هر گونه مشکل جلوگیری کرد. ما در ادامه به چند نکته کلیدی اشاره خواهیم کرد که پیش از سهام باید در نظر داشته باشید.

نکات کلیدی برای واگذاری سهام در استارتاپ ها

طبق چه معیاری سهام را واگذار و تقسیم سهام کنیم؟ به کدام یک از کارکنان می‌توان سهامی بدهیم؟ چه اصولی حین تصمیم گیری اساسی است؟ همه این‌ها سوالاتی هستند که صاحبان استارتاپ‌ها از خود می‌پرسند و شاید بسیاری از آن‌ها جوابی برای آن پیدا نکنند. در ادامه به چند نکته کلیدی اشاره خواهیم کرد تا قدمی بزرگ در پیدا کردن جواب این سوالات برای شما باشد.

هنگام واگذاری سهام در استارتاپ ها ارزش سهام استارتاپ خود را بدانید

صاحبان استارتاپ‌ها باید در مراحل اولیه حیات استارتاپ خود مواظب واگذاری سهام باشند. اگر شما به عنوان مالک استارتاپ سهام زیادی را در ازای پول به دیگران واگذار کنید، دیگر در آن استارتاپ تصمیم گیرنده اصلی نیستید. از طرف دیگر اگر اگر سهامی در ازای سرمایه به سرمایه‌گذاران اعطا نکنید، استارتاپ شما رشدی نخواهد داشت.

صاحبان کسب و کار باید بتوانند تعادل را در واگذاری سهام در استارتاپ ها رعایت کنند. معمولا صاحبان کسب و کار موفق، سعی می‌کنند از استراتژی‌های مختلفی استفاده کنند تا اکثریت سهام را از دست ندهند. به عنوان مثال برخی از آن‌ها تلاش می‌کنند که تا زمانی که شرکت بخش بزرگی از بازار را به دست نگرفته، درصد سهام خود را از 50 درصد کمتر نکنند. برخی نیز سعی می‌کنند سهام را طوری بفروشند که همیشه از بقیه سهام‌داران درصد بیشتری داشته باشند تا تصمیمات خود را بیشتر اعمال کنند.

ارزش استارتاپ متغیر است

یکی دیگر از مسائلی که حین واگذاری سهام در استارتاپ ها باید مدنظر داشته باشید این است که ارزش استارتاپ شما متغیر است. سهامی که امروز آن را می‌فروشید در آینده ممکن است ارزش بسیار بالاتری داشته باشد یا حتی کمتر شود. مالکیت 5 درصد از سهام یک استارتاپ فوق العاده موفق، بسیار ارزشمندتر از داشتن 100 درصد سهام یک استارتاپ ناموفق است. شناخت ارزش و پتانسیل استارتاپ نیز نکته‌ای است که باعث می‌شود روی خرید و فروش سهام توجه بیشتری داشته باشید. وقت فروش سهام، به آینده استارتاپ خود فکر کنید و ارزش آن را در آینده بسنجید. وقت خرید سهام نیز به ارزش آینده سهام استارتاپ توجه داشته باشید.

واگذاری سهام در استارتاپ ها

سهام را فقط به کارکنان باانگیزه و مشتاق بدهید

در بسیاری از استارتاپ‌ها مرسوم است که علاوه بر حقوق ماهیانه، درصدی از سهام استارتاپ را به کارمندان و کارکنان خود می‌دهند. این امر علاوه بر این که تعهد بیشتر کارکنان به شرکت را به همراه دارد، باعث می‌شود که کارکنان سرمایه‌ای بلند مدت داشته باشند. البته در این نوع واگذاری سهام در استارتاپ ها درصد اعطا شده بسیار کم است و معمولا به 10 درصد هم نمی‌رسد.

با این حال اگر قرار است که به بخشی از کارکنان خود درصد کمی از سهام را اعطا کنید، بهتر است که این سهم را به کسی بدهید که اشتیاق و میل به کار کردن دارد و پروژه شما برای او جذاب است. ممکن است شما افراد بسیار ماهری در استارتاپ خود داشته باشید اما این افراد رغبت و اشتیاق کمی نسبت به پروژه کلی استارتاپ نشان بدهند. در چنین شرایطی اعطای سهام به شخصی مشتاق که از سطح تجربه کمتری برخوردار است، گزینه بهتری محسوب می‌شود.

تخصص سهام را در واگذاری سهام در استارتاپ ها جدی بگیرید

بسیاری از صاحبان استارتاپ‌ها حتی ماه‌ها پس از آغاز کار، وضعیت سهام خود را مشخص نمی‌کنند. این مسئله بسیار خطرناک است چرا که وقتی استارتاپ به درآمد برسد، هر شخصی بنا به منافع خود ادعایی در مورد سهام بیشتر خواهد کرد و این مسئله تضاد منافع و معمولا درگیری به دنبال دارد. در موارد حاد حتی ممکن است کار به مراجع قانونی نیز کشیده شود.

برای جلوگیری از این نوع خطرات، باید واگذاری سهام را جدی بگیرید و از همان روز اول فعالیت استارتاپ وضعیت سهام را مشخص کنید. سپس نحوه تخصیص سهام را به شکل قانونی ثبت کنید تا در آینده مشکلاتی بین سهامداران به وجود نیاید و روند کار استارتاپ مختل نشود.

سخن پایانی

در این مطلب از وبسایت رتیبا، ما مروری بر واگذاری سهام در استارتاپ ها انداختیم. سپس نکاتی مهم در زمینه نحوه واگذاری سهام به شما گفتیم. اگر قصد دارید که استارتاپی را راه اندازی کنید، وضعیت سهام را مشخص و به شکل قانونی ثبت کنید. اگر قرار هم است که سهام را به شکل قانونی واگذار کنید، جنبه‌های مختلفی مانند ارزش آن در آینده و میزان آن توجه ویژه داشته باشید. داشتن دیدی بلندمدت حین واگذاری سهام خطا را به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد. در صورت علاقمندی به این موضوع پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی تحلیل ترکیب سهامداری را نیز مطالعه کنید.

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

ثبت درخواست ارزگداری